ЯКИЙ ПОКАЗНИК ШКАЛИ FIB-4 Є ПОКАЗАННЯМ ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ФІБРОЗУ ПЕЧІНКИ?

Яка відповідь є правильною?

  • ≥ 0,7
  • ≥ 0,8
  • ≥ 1,0
  • ≥ 1,3

Шкала FIB-4: показник для виявлення фіброзу печінки

ФІБ-4 – це математичний алгоритм, що допомагає оцінити ступінь фіброзу печінки у пацієнті з хронічними захворюваннями печінки, такими як цироз або гепатит. Вимірюється цей показник за допомогою простого розрахунку, який враховує вік пацієнта, рівні аспартатамінотрансферази (AST) та аланінамінотрансферази (ALT) в крові пацієнта, а також його кількість тромбоцитів.

Показник шкали FIB-4 зазвичай варіюється від 1,45 і вище, що є підтвердженням значного фіброзу печінки. Однак, для продовження обстеження пацієнта з метою виявлення фіброзу, необхідно звернути увагу на показник ≥ 1,3.

Отже, якщо пацієнт має показник шкали FIB-4 ≥ 1,3, це є показанням для проведення додаткового обстеження для визначення ступеня фіброзу печінки. Такий результат вказує на серйозні порушення у структурі та функції печінки, і може вимагати негайного лікування та уваги спеціалістів.

Отже, правильний варіант відповіді на запитання щодо показника шкали FIB-4 який є показанням для продовження обстеження пацієнта для виявлення фіброзу печінки – це ≥ 1,3.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *