СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО – 15 КВІТНЯ

**Сьогодні релігійне свято – 15 квітня: Великдень для християн та інші знакові дні**

У сучасний період кожна дата в календарі має якесь особливе значення: пам’ятне, історичне, календарне. Чи помічали ви, що деякі дні в календарі відзначені червоним кольором? Саме ці дні, як правило, оголошені вихідними і пов’язані зі святкуваннями. Нині, 15 квітня, багато людей відзначатимуть одне з найбільших християнських свят – Великдень. Але чи знаєте ви, які ще знакові події відбуваються в цей день?

**1. Великдень – світле свято перемоги життя над смертю**

Великдень, мабуть, є найбільш урочистим християнським святом. Цей день символізує Воскресіння Ісуса Христа, яке стало перемогою життя над смертю. За біблійним сюжетом, Ісус був розіп’ятий на хресті в п’ятницю, а в неділю він воскрес із мертвих. Ця подія є основою віри християн у вічне життя.

На Заході Великдень зазвичай відзначають у першу неділю після повного місяця, що настає після весняного рівнодення. У 2023 році Великдень припадає саме на 15 квітня. Традиції святкування Великдня різноманітні: від церковних служб до сімейних святкувань із фарбованими яйцями, пасками та іншими символами свята.

**2. Байрам – свято жертвопринесення для мусульман**

Для мусульман 15 квітня також має велике значення. У цей день відзначається свято Ід аль-Адха, також відоме як Курбан-байрам. Це свято жертвопринесення, яке триває три дні та знаменує закінчення щорічного хаджу – паломництва до Мекки. Під час свята мусульмани за традицією приносять в жертву тварину (найчастіше баранів) на честь пророка Ібрагіма, який був готовий принести в жертву свого сина Ісмаїла на доказ віри в Аллаха. М’ясо принесеної в жертву тварини ділиться між сім’єю, друзями та бідними.

**3. Великий Четвер – переддень Великодня**

Великий Четвер, який відзначається християнами за день до Великдня, є одним із найважливіших днів Святого Тижня. За християнською традицією, саме в цей день Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії під час Таємної Вечері. У Великий Четвер у церквах відбуваються особливі богослужіння, де згадується остання трапеза Ісуса з учнями.

**4. П’ятниця – день розп’яття Христа**

Страсна п’ятниця – важкий день для християн, що відзначається напередодні Великдня. У цей день згадують розп’яття Ісуса Христа на Голгофі. У церквах проходять богослужіння, де вимовляються молитви та читаються уривки з Писання, що описують останні години життя Ісуса.

**5. Антипасха – відзначення Фоми Невіруючого**

У понеділок після Великодня православні християни відзначають Антипасху, або Фомин понеділок. За церковним переказом, у цей день апостол Фома, який не був присутній на Воскресінні Христа, переконався у його воскресінні, доторкнувшись до ран Ісуса. Антипасха є днем радості та святкування перемоги життя над смертю.

**Висновок**

П’ятнадцяте квітня – це особливий день у календарі, наповнений релігійним та історичним значенням. Для християн це день святкування Великдня, символу воскресіння Ісуса Христа. Для мусульман це день Ід аль-Адха, свята жертвопринесення. Крім того, у ці дні згадуються важливі події Страсного Тижня, що передує Великодню. Незалежно від релігійних переконань, ці свята нагадують нам про важливі моральні уроки та є приводом для роздумів про віру, надію та жертовність.

**Часті запитання**

* **Яка головна подія, яка відзначається 15 квітня?**
* Великдень для християн та Ід аль-Адха для мусульман.
* **Що символізує Великдень у християнстві?**
* Воскресіння Ісуса Христа і перемогу життя над смертю.
* **Яке біблійне значення свята Ід аль-Адха?**
* Готовність пророка Ібрагіма принести в жертву свого сина Ісмаїла на доказ віри в Аллаха.
* **Чому Великий Четвер вважається важливим у християнстві?**
* Він відзначає встановлення Ісусом Таїнства Євхаристії на Таємній Вечері.
* **Що таке Антипасха і як вона святкується?**
* Православний день святкування, в який апостол Фома переконався у Воскресінні Христа після його смерті.

КатегоріїБез категорії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *