ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ РІВЕНЬ КОРТИЗОЛУ В ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ НАСТУПНОГО РАНКУ ПІСЛЯ ВЖИВАННЯ 1 МГ ДЕКСАМЕТАЗОНУ О 23:00?

Яка відповідь є правильною?

  • Менше 1,8 нг/дл
  • Менше 2,5 нг/дл
  • Менше 5 нг/дл
  • Менше 10 нг/дл

Рівень кортизолу в здорової людини наступного ранку після вживання 1 мг дексаметазону

Кортизол – це гормон стресу, що виробляється наднирниками. Він відповідає за регулювання різних процесів у організмі, таких як розщеплення жиру, білків та вуглеводів, а також запобігання запаленню. Один із методів визначення рівня кортизолу в організмі – це тест дексаметазону.

Дексаметазон – це штучний кортикостероїд, який приймають для того, щоб перевірити функцію наднирників. Прийнятий у вечірні години, він пригнічує вироблення кортизолу в нічний період. У здорової людини рівень кортизолу зазвичай повинен бути низьким вранці. Високий рівень кортизолу наступного ранку після вживання дексаметазону може свідчити про порушення функції наднирників.

Тепер давайте розглянемо відповіді на запитання про рівень кортизолу в здорової людини наступного ранку після вживання 1 мг дексаметазону о 23:00.

1. Менше 1,8 нг/дл
2. Менше 2,5 нг/дл
3. Менше 5 нг/дл
4. Менше 10 нг/дл

Найбільш правильний варіант відповіді – менше 1,8 нг/дл. Це через те, що дексаметазон має сильний пригнічуючий ефект на вироблення кортизолу в організмі. Тому, у здорової людини, після вживання 1 мг дексаметазону о 23:00, рівень кортизолу наступного ранку повинен бути дуже низьким, менше 1,8 нг/дл.

Отже, відповідно до нашого пояснення і даних, найбільш правильний варіант відповіді – менше 1,8 нг/дл.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *