ЯКЕ ТВЕРДЖЕННЯ ЩОДО БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ ВІРНЕ ?

Яка відповідь є правильною?

  • Бронхіальна астма у дітей характеризується Тh2 запаленням дихальних шляхів
  • Бронхіальна астма у дітей характеризується Тh1 запаленням дихальних шляхів
  • Вірус-індукований фенотип бронхіальної астми у дітей не характерний
  • Атопія у дітей не вважається предиктором бронхіальної астми

Яке твердження щодо бронхіальної астми у дітей вірне?

Бронхіальна астма є хронічним запальним захворюванням дихальних шляхів, яке характеризується повторними епізодами свистячого дихання, задишки, кашлю та стиснення в грудях. Ці симптоми виникають внаслідок запалення та звуження дихальних шляхів.

Запалення дихальних шляхів при бронхіальній астмі у дітей

Дослідження виявили, що бронхіальна астма у дітей характеризується переважанням Тh2-запалення дихальних шляхів. Тh2-клітини є типом клітин, які відіграють ключову роль в алергічних реакціях. При астмі Тh2-клітини вивільняють різноманітні запальні медіатори, такі як інтерлейкін-4 (IL-4), інтерлейкін-5 (IL-5) та інтерлейкін-13 (IL-13), які викликають запалення та набряк дихальних шляхів.

Вірус-індукований фенотип бронхіальної астми

Вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів є поширеними тригерами нападів астми у дітей. Ці інфекції можуть викликати запалення у дихальних шляхах, що призводить до загострення симптомів астми, таких як свистяче дихання, кашель і задишка. Вірус-індукований фенотип бронхіальної астми характеризується особливостями Тh2-запалення, включаючи підвищені рівні IL-4, IL-5 та IL-13.

Атопія як предиктор бронхіальної астми

Атопія – це схильність до розвитку алергічних захворювань, таких як астма, екзема та алергічний риніт. Дослідження показали, що наявність атопічного дерматиту в ранньому віці є сильним предиктором розвитку бронхіальної астми у дітей. Це пов'язано з тим, що атопія вказує на дисрегуляцію імунної системи, що робить дітей більш схильними до розвитку алергічних захворювань.

Вірне твердження

Отже, вірним твердженням щодо бронхіальної астми у дітей є наступне:

Бронхіальна астма у дітей характеризується Тh2 запаленням дихальних шляхів

Це твердження підтримується численними дослідженнями, які виявили переважання Тh2-клітин та їх запальних медіаторів в дихальних шляхах дітей з астмою. Інші наведені твердження не відповідають сучасним науковим даним про бронхіальну астму у дітей.

Висновок

Бронхіальна астма є складним захворюванням, яке вражає дихальні шляхи дітей. Більшість випадків бронхіальної астми у дітей характеризується переважанням Тh2-запалення, що призводить до запалення та звуження дихальних шляхів. Вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів можуть бути тригерами нападів астми, а наявність атопії є сильним предиктором розвитку астми у дітей.

Поширені запитання

  1. Що викликає бронхіальну астму у дітей?
  2. Які симптоми бронхіальної астми у дітей?
  3. Як діагностується бронхіальна астма у дітей?
  4. Які існують методи лікування бронхіальної астми у дітей?
  5. Як можна запобігти розвитку бронхіальної астми у дітей?
КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *