ЯКА З ПОДІЙ НАВЕДЕНИХ НИЖЧЕ ВІДБУЛАСЬ У 1764

Події 1764 року

У 1764 році відбулися численні важливі події, які справили значний вплив на історію світу.

По-перше, у травні 1764 року в Англії було сформовано уряд вігів на чолі з маркізом Рокінгемом. Цей уряд зайняв більш примирливу позицію у відносинах з американськими колоніями у порівнянні з попереднім урядом торі.

Другою важливою подією стало підписання Петербурзького договору між росією, Пруссією, Саксонією та Швецією. Договір поклав край Семирічній війні і підтвердив статус-кво в Європі.

У липні 1764 року в Італії вступили в силу реформи герцога Фердинанда Бурбон-Пармського. Реформи включали скасування феодальної системи, введення свободи віросповідання та створення державних шкіл.

У вересні 1764 року в Канаді було видано Квебекський акт. Акт встановив французьку мову та католицьку релігію як офіційні в провінції Квебек.

У листопаді 1764 року в США був прийнятий Закон про валюту. Закон забороняв колоніям випускати власні гроші та зобов’язував їх використовувати британську валюту.

Іншими важливими подіями 1764 року були:

* У січні в Англії було відкрито перший музей — Британський музей.
* У лютому в Північній Америці було засновано Дартмутський коледж.
* У березні в Індії розпочалася Перша англо-майсурська війна.
* У грудні в Османській імперії було завершено будівництво мечеті Лалелі.

Ці події 1764 року мали значні наслідки для світової історії. Вони вплинули на політичний ландшафт Європи, сприяли росту американських колоній та створили нові інститути та організації, які формували сучасний світ.

Запитання 1: Яка з подій відбулася в 1764 році: завоювання росією Кримського ханства чи створення Малоросійської губернії?

Відповідь: Створення Малоросійської губернії.

Запитання 2: У якому році відбулася Семирічна війна: 1756 чи 1764?

Відповідь: 1756.

Запитання 3: Яка важлива подія для освіти в Україні сталася в 1764 році: заснування Києво-Могилянської академії чи відкриття Харківського університету?

Відповідь: Відкриття Харківського університету.

Запитання 4: В якому році відбулася Коліївщина: 1764 чи 1774?

Відповідь: 1768.

Запитання 5: Чи відбулося в 1764 році прийняття першої української конституції "Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорозького": так чи ні?

Відповідь: Ні. Конституція була прийнята в 1710 році під назвою "Пакти й конституції прав і вольностей Війська Запорозького".

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *