В ЯКИХ СЕГМЕНТАХ ПРОВОДИТЬСЯ ОЦІНЮВАННЯ ЖОРСТКОСТІ ПЕЧІНКИ МЕТОДОМ ЕЛАСТОГРАФІЇ?

Яка відповідь є правильною?

  • І та ІІ сегменти
  • ІІІ та IV сегменти
  • IV або V сегменти
  • VII або VIII сегменти

Оцінка жорсткості печінки методом еластографії

У діагностиці хвороб печінки важливе місце займає оцінка жорсткості печінки, оскільки цей показник може вказувати на наявність фіброзу та цирозу. Одним з сучасних методів визначення жорсткості печінки є еластографія – неінвазивний метод, що дозволяє виміряти ступінь жорсткості органу.

Існують різні сегменти печінки, у яких проводиться оцінка жорсткості методом еластографії. Зазвичай, при цьому визначають жорсткість в різних частинах печінки, які відповідають різним сегментам органу.

Найчастіше, при використанні еластографії оцінка жорсткості печінки проводиться в III та IV сегментах. Ці частини печінки дають найбільш точний результат і дозволяють оцінити ступінь фіброзу. Більш того, III та IV сегменти є найбільш доступними для проведення дослідження.

Іноді також може бути проведена оцінка жорсткості в V сегменті, якщо існує підозра на наявність патології у цій частині печінки. Проте, основними та найбільш інформативними є III та IV сегменти.

Отже, найбільш правильним варіантом відповіді на питання про сегменти, в яких проводиться оцінка жорсткості печінки методом еластографії, є відповідь “III та IV сегменти”. Ці частини печінки є найбільш інформативними та частіше використовуються для оцінювання стану органу.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *