КОГО НАЗИВАЮТЬ САМОСТІЙНИКАМИ ДОБИ РЕВОЛЮЦІЇ

Самостійники доби революції

У бурхливі часи революційних переворотів з’являється окрема соціальна група – самостійники. Це люди, які не приєдналися до жодного з протиборчих таборів, намагалися зберегти нейтралітет та незалежність. Самостійники вважали, що революція призведе лише до хаосу та насильства, і виступали за мирне врегулювання конфлікту.

Серед самостійників були представники різних верств суспільства: дворяни, купці, інтелігенція, селяни. Вони не мали єдиної ідеології та політичної програми, їх об’єднувало прагнення зберегти свою особисту свободу та незалежність від влади.

Ідейним лідером самостійників став історик та публіцист Михайло Грушевський. Він виступав за створення демократичної самостійної України, яка не була б залежна від жодної з імперій. Його ідеї знайшли відгук серед інтелігенції та частини дворянства.

Самостійники створювали власні організації та видання. Найбільш відома з них – Українська партія соціалістів-самостійників (УПС-С), яка згодом перетворилася на Українську соціал-демократичну партію. Самостійники видавали газети та журнали, в яких пропагували свої ідеї.

Влада з підозрою ставилася до самостійників. Їх переслідували, арештовували, висилали за межі країни. Попри це, самостійники не відмовилися від своєї діяльності і продовжували відстоювати свої погляди.

Після встановлення радянської влади самостійники зазнали масових репресій. Їх розстрілювали, відправляли до ГУЛАГів та заслання. Багато з них емігрували за кордон.

Ідеї самостійників мали значний вплив на українське національно-визвольне рух. Вони заклали основи сучасної української державності та наголосили на важливості незалежності та самостійного розвитку українського народу.

У сучасній Україні пам’ять про самостійників відроджується. Їм встановлюють пам’ятники, їхні імена дають вулицям та площам. Самостійники залишаються символами боротьби за свободу та незалежність України.

Ось деякі з найвідоміших самостійників доби революції:

* Михайло Грушевський – історик, публіцист, лідер УПС-С
* Симон Петлюра – військовий та політичний діяч, Головний отаман армії УНР
* Володимир Винниченко – письменник, політичний діяч, голова Директорії УНР
* Микола Міхновський – публіцист, ідеолог українського націоналізму
* Дмитро Дорошенко – історик, публіцист, голова Українського наукового товариства
* Олександр Скоропис-Йолтуховський – художник, публіцист, голова Центральної Ради УНР

Ці та інші самостійники зробили значний внесок у українську революцію та національно-визвольне рух. Їхні ідеї та боротьба за незалежність України залишаються актуальними й сьогодні.

Запитання 1: Хто такі самостійники доби революції?

Відповідь: Самостійники доби революції – це українські державні діячі та політики, які стояли на чолі національного руху за самовизначення України в період Української революції 1917-1921 років. Вони виступали за незалежність і самостійність України, а також за розвиток її національної культури, освіти та економіки.

Запитання 2: Які основні цілі самостійників?

Відповідь: Головною метою самостійників було створення незалежної української держави, звільненої від панування будь-яких імперій чи зовнішніх сил. Вони також прагнули утвердити українську мову, культуру та історію як основу української нації.

Запитання 3: Які партії та організації представляли самостійників?

Відповідь: Основними політичними силами, які представляли самостійників, були Українська партія соціалістів-революціонерів (УПСФ), Українська соціал-демократична робітнича партія (УСДРП) та Українська партія соціалістів-федералістів (УПСФ).

Запитання 4: Якими були ключові фігури серед самостійників?

Відповідь: Серед найвідоміших самостійників були Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Євген Коновалець та Матвій Скрипник.

Запитання 5: Як самостійники вплинули на історію України?

Відповідь: Самостійники відіграли важливу роль у формуванні сучасної української державності. Вони заклали основи української національної ідентичності та незалежності, хоча їхні зусилля створити повноцінну незалежну українську державу були в кінцевому підсумку придушені більшовицьким режимом.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *