ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ?

Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

Динамічна позиційна компресія хребтової артерії на межі сегментів V1-V2 при тунельному м'язовому синдромі

Хребтова артерія, що відходить від дуги аорти, входить у канал поперечних відростків на рівні п'ятого шийного хребця (C5). У цьому каналі вона може зазнавати динамічної позиційної компресії з боку оточуючих м'язів, що може призводити до виникнення тунельного м'язового синдрому.

Деякі м'язи, розташовані в цій зоні, здатні створювати таку компресію:

  • Довгий м'яз шиї: Проходить дорсально до хребтової артерії і при напруженні може зміщуватися медіально, тисючи на артерію.

  • Передній та середній східчасті м'язи: Розташовані латерально до хребтової артерії і при скороченні можуть стискати її з цього боку.

  • Міжпоперечні м'язи: З'єднують сусідні хребці і при м'язовому напруженні можуть зміщуватися, перекриваючи устя хребтової артерії.

  • Довгий м'яз голови: Починається від поперечного відростка C3 і прикріплюється до черепа. Під час скорочення він може зміщуватися медіально і також створювати компресію на хребтову артерію.

Найбільш правильний варіант відповіді:

3. На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий м'яз шиї та довгий м'яз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони.

Це обґрунтовано анатомічним розташуванням цих м'язів і їхньою здатністю до скорочення та зміщення, що призводить до компресії хребтової артерії.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *