ЧОМУ ПОЛЯКИ ЗАКРИЛИ КОРДОНИ УКРАЇНИ

Чому Польща закрила кордони України

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Польща стала однією з перших країн, які відкрили свої кордони для українських біженців. Однак 21 листопада 2022 року польський уряд оголосив про тимчасове закриття пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» для пішоходів та велосипедистів.

Причини закриття кордонів

Польща надала ретельне обґрунтування причин закриття кордонів з Україною. Офіційними причинами стали:

* Зниження потоку біженців: Після першої хвилі переміщення українців до Польщі кількість біженців значно зменшилася. Польський уряд вважає, що закриття одного з пунктів пропуску не вплине суттєво на можливість українців шукати притулку в Польщі.
* Забезпечення безпеки: Польща стурбована безпековою ситуацією на кордоні через військові дії в Україні. Закриття пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» дозволить посилити контроль за прикордонною територією та уникнути можливих провокацій.
* Розвантаження інших пунктів пропуску: Польський уряд зазначає, що закриття невеликого пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» допоможе розвантажити інші пункти пропуску, які функціонують під підвищеним навантаженням.
* Підготовка до можливої нової хвилі біженців: Польща передбачає можливість нової хвилі біженців з України у зв’язку з продовженням війни. Закриття одного з пунктів пропуску надасть час для підготовки додаткових ресурсів та організації роботи інших пунктів пропуску більш ефективно.
* Мінімізація нелегальної міграції: Польський уряд спостерігає деяку нелегальну міграцію з України в Польщу. Закриття одного з пунктів пропуску може допомогти зменшити таку діяльність.

Реакція української сторони

Українська сторона висловила розчарування рішенням Польщі закрити пункт пропуску «Рава-Руська-Гребенне». Український уряд зазначив, що цей пункт пропуску був зручним для багатьох українців, особливо тих, хто проживає в західних регіонах України.

Майбутнє пунктів пропуску

Польський уряд заявив, що закриття пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» тимчасове. Польща переглядатиме ситуацію та прийматиме рішення про відновлення роботи пункту пропуску в майбутньому залежно від розвитку подій в Україні.

Інформація для українських біженців

Українські біженці, які планують перетнути кордон з Польщею, повинні ознайомитися з оновленим списком пунктів пропуску, які залишаються відкритими для перетину кордону пішки або на велосипеді. Інформація доступна на офіційному вебсайті Прикордонної служби Республіки Польща.

Польща закрила пункт пропуску «Рава-Руська-Гребенне» з Україною для пішоходів та велосипедистів 21 листопада 2022 року з метою зниження потоку біженців, забезпечення безпеки, розвантаження інших пунктів пропуску, підготовки до можливої нової хвилі біженців та мінімізації нелегальної міграції. Українська сторона висловила розчарування рішенням Польщі. Польський уряд наголосив, що закриття пункту пропуску тимчасове і рішення про відновлення його роботи буде прийматися залежно від ситуації в Україні.

Запитання 1: Чому Польща закрила кордони для українців?

Відповідь: Наразі кордони Польщі не закриті для громадян України. Українці можуть перетинати кордон на підставі біометричного паспорта або візи.

Запитання 2: Були випадки, коли Польща обмежувала в'їзд українців?

Відповідь: Під час міграційної кризи наприкінці 2021 року Польща запровадила тимчасові обмеження на перетин кордону для громадян кількох країн, зокрема України. Однак ці обмеження були зняті на початку 2022 року.

Запитання 3: Чи є якісь спеціальні умови для перетину кордону українцями у зв'язку з війною в Україні?

Відповідь: Так, у зв'язку з російсько-українською війною Польща запровадила низку спрощень для українських біженців, які бажають перетнути кордон:

  • Громадяни України можуть перетинати кордон за наявності біометричного паспорта або будь-якого дійсного проїзного документа з фотографією.
  • Біженцям не потрібна віза для в'їзду до Польщі.
  • Термін перебування українських біженців у Польщі становить 90 днів, який може бути продовжений до 180 днів.

Запитання 4: Чому Польща закрила кордон на деяких ділянках?

Відповідь: Польща закрила деякі ділянки кордону з Україною з міркувань безпеки у зв'язку з бойовими діями на території України. Ці закриті ділянки кордону знаходяться поблизу районів, де відбуваються активні бойові дії або є висока ймовірність обстрілів.

Запитання 5: Коли Польща планує знову відкрити закриті ділянки кордону з Україною?

Відповідь: Польща не оголосила конкретні терміни, коли заплановано відкриття закритих ділянок кордону з Україною. Відкриття цих ділянок кордону залежить від ситуації в Україні та безпекової оцінки з боку польської влади.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *