3. ПАТОГНОМОНІЧНИМИ СИМПТОМАМИ ВРОДЖЕНОГО ВИВИХУ СТЕГНА У ДІТЕЙ ПЕРШИХ МІСЯЦІВ ЖИТТЯ Є:

Яка відповідь є правильною?

  • 1. симптом вправлення-вивихування (с-м “клацання” або Маркса-Ортолані) та пальпація головки стегнової кістки за межами кульшової западини;
  • 2. симптоми Ляндреса, Богданова та деякі інші;
  • 3. асиметрія шкірних складок (пахових та сідничних);
  • 4. обмеження відведення стегна, укорочення ніжки та перекіс тазу

Патогномонічні симптоми вродженого вивиху стегна у дітей перших місяців життя

Вроджений вивих стегна – це стан, при якому головка стегнової кістки виходить з кульшової западини. Під час діагностики цього захворювання особливу увагу звертають на патогномонічні симптоми, які є ключовими для встановлення діагнозу.

Один із патогномонічних симптомів вродженого вивиху стегна у дітей перших місяців життя є симптом вправлення-вивихування (с-м “клацання” або Маркса-Ортолані) та пальпація головки стегнової кістки за межами кульшової западини. Цей симптом є дуже важливим для постановки діагнозу, оскільки він може підтвердити наявність вивиху.

Другим патогномонічним симптомом є асиметрія шкірних складок (пахових та сідничних). Вона може вказувати на порушення в правильному розміщенні стегнової кістки та бути додатковим доказом вивиху.

Обмеження відведення стегна, укорочення ніжки та перекіс тазу також можуть бути патогномонічними симптомами вродженого вивиху стегна у дітей перших місяців життя. Ці ознаки можуть бути помітні при клінічному обстеженні та оцінці стану дитини.

Серед варіантів відповідей, найбільш правильний є варіант 1: симптом вправлення-вивихування (с-м “клацання” або Маркса-Ортолані) та пальпація головки стегнової кістки за межами кульшової западини. Цей симптом є основним і важливим для точної діагностики вродженого вивиху стегна у дітей, тому саме цей варіант був вибраний.

КатегоріїInfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *